אודות

סדנאות האמנים בתל אביב

סדנאות האמנים בתל אביב הוקמו כדי לאפשר סביבת עבודה מקצועית, ידידותית ותומכת המתפקדת כקהילת אמנים ומאפשרת סביבות עבודה המוקצות לאמנים בני גילאים שונים העוסקים במגוון רחב של תחומי עשייה. סביבה זו מאפשרת עבודת סטודיו אישית לצד מפגשים, שיחות, ויכולת לפתח היכרות בין האנשים המשתתפים בפרויקט זה, והאמנים המתארחים בסדנא לאמן אורח ואמנים המציגים בגלריה. אופיו הייחודי של המקום, והמשכיותו הרציפה, מקשרים בין דורות שונים, אסכולות שונות, ובתי ספר ואקדמיות שונים לאמנות מהם הגיעו האמנים. חשיבותו של המקום כצומת ונקודת מפגש הוכיחה את עצמה בפיתוחם של שיתופי פעולה ייחודיים בין אמנים, ואף בקשרים בין דוריים בעלי אופי שיוויוני (השונים מיחסי מורים או מנחים ותלמידים), הנרקמים בין אמני המקום.

העשייה המתמדת של האמנים בסדנאות הוצגה במאות תערוכות משמעותיות בארץ ובעולם ותרומתה מקבילה לפעילותם של מכוני מחקר אקדמיים.

הגלריה

מטרתה המרכזית של הגלריה היא לעודד מפגשים מאתגרים בין אמנים שונים, להציג תערוכות שחושפות לקהל הרחב את הנושאים המעסיקים, מטרידים, ומפעילים למעשה את שדה האמנות בזמננו.

תוכנית התערוכות של הגלריה מגוונת ומציגה למעשה כל מדיום אפשרי. אוצרות התערוכות מלווה ומעודדת פרויקטים בעלי אופי ניסיוני וחדשני, כל תערוכה מלווה בטקסט כתוב, תערוכות קבוצתיות לרוב מלוות בקטלוג.

הגלריה מציגה אמנים מכל רחבי הארץ, ומארחת גם אמנים מארצות אחרות: בשבע השנים האחרונות אנו מארחים אמנים מגרמניה (דיסלדורף) בתוכנית המשותפת לנו ולמכון גיתה. במקביל נשלחים  אמנים תושבי תל אביב לגרמניה. הקשר הייחודי בין הסדנאות לגלריה הוא נושא מרכזי לפעילות סדנאות האמנים, ומספק חלון ראווה מרתק לאמנות בישראל, לקהל הצופים בתערוכות, ולאוצרים ומנהלי גלריות ומוזיאונים מהארץ והעולם.

1. במהלך שנות קיומנו שהו בסדנאות מעל 100 אמנים תושבי ת”א.

2. הציגו מעל לשמונה מאות אמנים.