תערוכות / הסתר (ריאליזם) | אתי אברג’יל
31.01.15-26.12.14
הסתר (ריאליזם) | אתי אברג’יל

שיח גלריה בתערוכה “הסתר” יתקיים ביום שישי 30.1.15 בשעה 12.00

צילום: אלעד שריג

Fragile אתי אברג’ל

שמחים להזמינכם לפתיחתן של שלוש תערוכות: אתי אברג’ל בגלריה המרכזית, יעלי גבריאלי בסטודיו אמנית אורחת, וסבסטיאן מאהיה בסטודיו אמן אורח בקומה השלישית. התערוכה של סבסטיאן תתקיים רק בסוף השבוע: 26 ו-27 לחודש בנסגרת ארועי אוהבים אמנות.
במסגרת אוהבים אמנות יתקיימו גם שיחות בין אמנים בסדנאותיהם בשבת ה-27 לחודש בין השעות 11.00-13.00 (טליה קינן ואלהם רוקני בסטודיו של אלהם, תמר הרפז וגילי אבישר בסטודיו של תמר, איתן בוגנים ויעלי גבריאלי בסטודיו בו מוצגת התערוכה, מרב שין בן -אלון ואביטל כנעני בסטודיו של מרב, אורן בן מורה וצחי בוחבוט בסטודיו משותף לשניהם).
במוצ”ש 27.12.14 בשעה 20.00 תתקיים הופעה של שלישיית אותו עולם: גבי קריכלי, אבי סבח ופסח סלובוסקי בגלריה המרכזית בתוך התערוכה של אתי אברג’ל.
 ***
הֶסְתּר (ריאליזם)
מיצב המורכב מפיסול, אובייקטים, רישום וציור של אתי אברג’ל מטפס ומתפשט אל תוך, ובו זמנית מתוך, החלל.
אברג’ל פורטת פעולות ומקצבים לסביבה הכוללת חומרים “גבוהים” לצד “יומיומיים” אליהם נוצקים שברירי זכרונות, תקוות, ומאוויים. כל אלה מזמנים מודעות בו זמנית אל הקשרים בין חושים ותודעה.
עקרונות שונים מפעילים את הנראה בחלל: ריתמוס של מעגלים, מיתרים מתוחים, מבנים מתפרקים, הצעות מחסה רעועות, שקיעה ונוכחות מאזנת של כוח כבידה.
התערוכה שמשך הקמתה ארך כחודש וכלל עשייה של חלק לא מבוטל ממרכיביה בתוך המקום בו הם מוצגים, מאפשרת דווקא את חשיפת המורכבות של אופני פעולה, חזרות והכפלות השבים ומהדהדים בחלל, לעתים תומכים האחד בשני ולעתים מתנגדים זה לזה.
המהלך הנע בין חשיפתם והסתרתם של מרכיבי המיצב באופנים שונים הוא תולדה של משך זמן זה וקריטי לאופן התהוותו: בצבירה ובהחסרה.
ורד זפרן גני

Sebastian-inviteאתי אברגיליעלי גבריאלי הזמנה